Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.


 


Jirkovy fejetony

Březnové áčko
Vloženo: 16.04.2012

BŘEZNOVÉ  ÁČKO


     Lidé jsou již takoví, že mají potřebu se sdružovat s jinými lidmi, kteří mají stejnou „krevní skupinu“ a stejné starosti. Tito lidé jim totiž rozumí a nikdo nemusí nikomu vysvětlovat základní poznatky a problémy. Líp si rozumí včelař se včelařem, když neřeší co je včela, líp zdravotní sestra se sestrou, když ví, co je pacient. Tato setkání umožňují jít od začátku do hloubky problému. Stejně tak závislý si nejlépe předá své bolesti i radosti se závislým a od toho nám slouží setkání nazvané Áčko, které  pravidelně pořádá PL Kroměříž vždy poslední čtvrtek v měsíci. Musím tady ještě dodat, že toto setkání je i pro lidi, kteří se chtějí o problému něco víc dovědět. Mají možnost nejen poslouchat, ale  i se ptát.
     Já osobně nejsem pravidelným účastníkem těchto setkání. Důvody nemá smysl vysvětlovat, protože jsou podstatné jen pro mě. Smysl má popsat důvody, když jedu.

1. Chci potěšit personál, který svou snahou pomohl již tolika lidem
2. Chci potkat tu svou „krevní skupinu“
3. Ať již o tom vím, nebo ne, potřebuju oživit svou vizi života bez alkoholu
4. Potěší a nabíjí vidět lidi, na kterých mně záleží, v pořádku a spokojené

     Tentokrát v březnu jsem se áčka zúčastnil a k výše uvedenému mohu s radostí napsat, že jsem si domů odvezl mnoho podnětů a stojí za to mít oči otevřené. Co tím myslím? Pro pozorného posluchače tentokrát mezi řádky zaznělo:

  • pro závislého není jen jedna jediná cesta k abstinenci, ale jen jedna jediná cesta k normálnímu životu – abstinence
  • máte-li se rádi, jde to, nemáte-li se rádi, tak se ve vás soužitím s okolím nahromadí hněv, kterému neumíte přiřadit příčinu a obrátíte ho proti sobě a potrestáte se recidivou. Tak naleznete domělého viníka, ukojíte vnitřní potřbu se napít a  je vám jedno, že sebedestrukce nese VAŠE jméno
  • rádi se vracíme na místo, kde jsme se narodili
  • zlepšení vašeho sexuálního života při abstinenci nikoho nezajímá

A tak přeju všem, kdo o to stojí, mnoho krásných setkání na ÁČKU.

          Váš Jiří