Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.


 


Jirkovy fejetony

Tlustá čára
Vloženo: 27.11.2012

TLUSTÁ ČÁRA


     Přeju vám všem krásný den.

     Nevím sice, čím může být krásný, když vás vaše myšlenky přivedly na stránky protialkoholní léčebny. Já při surfování po internetu většinou hledám odpovědi. Pokusím se, abyste jednu našli.    

    V poslední době se velmi (až podezřele) často, setkávám s lidmi, kteří prohlašují, že se rozhodli udělat tlustou čáru za minulostí. Tak tlustou, že je před nimi již jen krásný život, nezkalený tím hnusným a stresujícím, co bylo dřív. O tom přece již nechtějí slyšet a to všechno v rámci dobré vůle, kterou takto demonstrativně projevují. Co jsme si, to jsme si, už ani slovo, nic nebylo, začínáme znova. Oboustranně odsouhlasený výrok, který má za úkol zklidnit rozjitřené emoce a uvolnit napětí a projevit dobrou vůli a umožnit v klidu přejít do dalšího „neposkvrněného“ období.  

     Proč o tom píšu? Myšlenka je to bezesporu ušlechtilá. Je však každá ušlechtilá myšlenka správná? Nadešel již čas realizovat ušlechtilé myšlenky? Nechtělo by ještě zjistit, co za tou čarou zůstane? Měl by ze mě radost pan Sigmund Freud?

     Já osobně krásný den prožívám tehdy, když se ta „tlustá čára“ tak nějak udělá sama o sobě. A ona se udělá tehdy, až jsem pochopil a hlavně – neudělá se za vším, ale umí si sama vybrat „zapomnění“.

     Krásný den 
                       Váš Jiří