Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.


 


Jirkovy fejetony

Udělej to sám 2
Vloženo: 05.11.2014

 

UDĚLEJ TO SÁM
SOCIÁLNĚ PSYCHIATRICKÝ PROBLÉM

     Jak jsem slíbil v minulém díle, pokračuju v návodu. Pokud vám minulá lekce připadala nevhodná pro silnější nátury, nedostatečný efekt či nedosažitelnost sociálních a nemocenských dávek, nabízí se možnost „přitlačit na pilu“ a za přátelské pomoci okolí dosáhnout psychiatrické chronifikace, což už je silnější kafe.


7. Neprezentujte své chování tak, aby jej okolí vnímalo jako pochopitelné – pokud by jej tak vnímalo, dosáhli byste pouze neurotické chronifikace.


8. Nedopusťte, aby vaše okolí nabylo dojmu, že vám to celé činí potěšení nebo že si to tak přejete – veškerá těžká snaha by mohla vyústit pod názvem porucha osobnosti nebo delikvence (a to znamená mnoho bojů a konfliktů s okolím).


9. Nyní následuje důležitý a mezní krok – jděte a představte se v psychiatrickém zařízení. Holt bez diagnózy nebudete oficiálně uznaný za nemocného a následovně bez statutu nemocného bude vaše okolí podléhat zbytečným pochybnostem o pravosti vaší vymodlené duševní poruchy. Prostě potřebujete, aby váš světový názor potvrdil lékař, ošetřující personál, sociální pracovník a psycholog.


10. Nadále veškeré chování, názory, nálady, představy i postoje udržujte s minusovým znaménkem, jinými slovy vykazujte mínusové symptomy. Pak můžete při troše pomoci dosáhnout na kliku, které je potřeba pro sociálněprávní uznání snížené pracovní způsobilosti, trvalé duševní invalidity a vysněného předčasného důchodu.


11. Cíleně a systematicky měňte okruh svých známých. K tomu vám poskytnou nezaplatitelnou pomoc časté návštěvy na klinikách, v denních stacionářích, v pacientských klubech, v ochranných zařízeních. Tuto cílenou činnost vykonávejte tak dlouho, pokud okruh vašich známých nebudou tvořit lidé, kteří vidí svět jako vy.


12. Tak a teď jste to zvládli. Už existují kromě diagnózy i celá autoritami podložená akta (chorobopis), která žijí již nezávisle na vaší pomoci a vedou úspěšný samostatný život včetně průběžného doplňování.

P.S. Od bodu devět nelze proces zvrátit vlastními silami a každý pokus chovat se opět normálně je odborně vnímán jako důkaz vašeho šílenství a označen - počínající relaps.