Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.


Základní informace o léčbě závislostí v PL Kroměříž  

Navigace: O nás

O nás

Vítejte na stránkách oddělení pro léčbu závislostí Psychiatrické nemocnice v Kroměříži.

     Informace, které zde naleznete, jsou určeny pro ty, kteří se rozhodli řešit své problémy se závislostí na alkoholu, drogách a jiných látkách, na které vzniká závislost (léky, prchavé látky apod.) a pro lidi, kteří se rozhodli řešit  problémy, spojené s patologickým hraním.

     Poskytujeme komplexní 3měsíční léčbu závislosti na alkoholu, lécích, patologických hrách. U závislých na nelegálních drogách nabízíme detoxifikační pobyt na oddělení 8A a následnou protitoxikomanickou léčbu na oddělení 17B- MANDALA. Tato léčba je 3-4měsíční s možností prodloužení na 6 měsíců.

Od 1.6.2020 lze absolvovat na oddělení 8A PAL v délce 6 týdnů, která však není vhodná pro pacienty, kteří jsou na léčbě poprvé. 

Na všech odd. AT primariátu platí ZÁKAZ NÁVŠTĚV osobám, které jsou pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. 

Pacientům není povoleno  po dobu hospitalizace parkovat motorová vozidla v areálu PN KM i vzhledem k tomu, že nejsou

způsobilí k řízení. 

Léčba závislostí probíhá na čtyřech odděleních:

AKREDITACE

Ministerstvo zdravotnictví udělilo Psychiatrické nemocnici v Kroměříži akreditaci, čímž nemocnice získala oprávnění k uskutečňování vzdělávacího programu Návykové nemoci.

AT AMBULANCE

Ambulantní péči nabízíme v AT ambulanci (MUDr. Adéla Stoklasová). Ambulance je zaměřena na léčbu závislosti na alkoholu a nealkoholových drogách. Je nutné domluvit si termín vyšetření. Momentálně platí stop stav, kapacita ambulance je naplněna.