Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.Navigace: O nás  →  Oddělení 15

Oddělení 15

 Toxirehabilitační odd.15

Otevřené oddělení pro muže a ženy, aktivní, motivované pacienty. Oddělení se nachází v pavilonu 15 - v přízemí, v suterénu a v prvním patře. Nabízí komplexní léčbu závislosti, především závislosti na alkoholu a nově také závislost na patologických hrách. Léčba probíhá v terapeutické komunitě s režimovým omezením. Je realizovaná terapeutickým týmem zastoupeným ošetřujícím lékařem - psychiatrem, klinickým psychologem, adiktologem, sociální pracovnicí a středně zdravotnickými pracovníky. Členové týmu mají erudici v oblasti léčby závislostí. Kapacita oddělení je 42 lůžek.

Poskytujeme:

Komplexní  léčbu závislosti - trvá 3 měsíce a je určena pro pacienty motivované, plně spolupracující, bez výrazných zdravotních a sociálních problémů, které by brzdily terapeutický proces. Výhodou pro léčbu je alespoň částečně zachované rodinné či profesní zázemí. Individuálně je možné léčbu i prodloužit (před nástupem do zaměstnání, doléčovacího centra atd.)

Krátkodobé léčebné pobyty rodinným určené příslušníkům rodiny a ostatním blízkým lidem našich pacientů - slouží k lepšímu pochopení podstaty závislosti. Tito lidé jsou zařazeni do terapeutické komunity a mají možnost individuálních pohovorů  s terapeuty atd.

Možnost docházet na Antabus na oddělení

Rekondiční pobyty - trvající 1-2 týdny. Abstinující alkoholik si zopakuje informace o své nemoci a upevní si své návyky. Doporučujeme tento pobyt absolvovat 3, 6 a 12 měsíců po skončené léčbě.

 

Je naším prioritním zájmem všem pacientům, kteří se na nás obrací o pomoc, radu či podporu, umožnit odbornou pomocí dosáhnout lepší kvality života.

Podmínky přijetí k léčbě závislostí:

  • objednání k léčbě  telefonicky na odd. 15 tel. 573 314 378 v pracovní dny po-pá 13.30hod.
  • dobrý zdravotní stav umožňující zapojení do režimové léčby, doporučujeme před nástupem na léčbu návštěvu zubního lékaře, gynekologa, event. odborného lékaře při chronickém onemocnění
  • k přijetí je nutné doporučení psychiatra nebo praktického lékaře
  • týden před plánovaným nástupem k léčbě je nutno termín nástupu telefonicky potvrdit
  • před nástupem k léčbě je vhodná alespoň týdenní abstinence
  • toaletní potřeby (vč. toaletního papíru) bez obsahu alkoholu, sportovní oděv a obuv (ven i do tělocvičny), osobní oblečení, hodinky
  • na počátku léčby má většina pacientů šetřící dietu (vzhledem k vyšším hodnotám jaterních testů-vlivem alkoholu) nelze tedy konzumovat potraviny jako jsou uzeniny, čokolády, oplatky s náplní, chipsy atd.
  • zároveň nejsou v léčbě povoleny potravinové (např.proteinové) a vitamínové doplňky, energetické nápoje