Úvodní stránka Kontaktní email

Pomoc v závislosti...

...pomůžeme, poradíme.Navigace: O nás  →  Oddělení 15

Oddělení 15

 Toxirehabilitační odd.15

 

Otevřené oddělení pro muže a ženy, aktivní, motivované pacienty. Oddělení se nachází v pavilonu 15 - v přízemí,  suterénu a prvním patře. Nabízí komplexní režimovou léčbu závislosti, především na alkoholu, ale i závislost na patologických hrách. Léčba probíhá v terapeutické komunitě. Je realizovaná terapeutickým týmem, který tvoří primářka, ošetřující lékař - psychiatr, psycholog, adiktolog, sociální pracovnice a zdravotní sestry. Všichni členové týmu mají erudici v oblasti léčby závislostí. Kapacita oddělení je 36 lůžek.

Poskytujeme:

Komplexní  léčbu závislosti - trvá 3 měsíce a je určena pro pacienty motivované, plně spolupracující, bez výrazných zdravotních a sociálních problémů, které by brzdily terapeutický proces. Výhodou pro léčbu je alespoň částečně zachované rodinné či profesní zázemí. Individuálně je možné léčbu prodloužit (např.před nástupem do zaměstnání, doléčovacího centra atd.)

Krátkodobé léčebné pobyty určené rodinným příslušníkům a blízkým našich pacientů - slouží k lepšímu pochopení podstaty závislosti. Tito lidé jsou zařazeni do terapeutické komunity a mají možnost individuálních pohovorů  s terapeuty atd.

Možnost docházet na Antabus na odděleníRekondiční pobyty - trvající 1-2 týdny. Abstinující alkoholik si zopakuje informace o své nemoci a upevní si své návyky, Svou abstinencí je významným pozitivním prvkem pro pacienty v léčbě. Doporučujeme tento pobyt absolvovat opakovaně - 3, 6 a 12 měsíců po skončené léčbě.

 Je naším prioritním zájmem všem pacientům, kteří se na nás obrací o pomoc, radu či podporu, umožnit odbornou pomocí dosažení lepší kvality života.

Podmínky přijetí k léčbě závislostí:

  • objednání k léčbě  telefonicky na odd. 15 tel. 573 314 378 v pracovní dny po-pá 13.30hod.
  • dobrý zdravotní stav umožňující zapojení do režimové léčby, doporučujeme před nástupem na léčbu návštěvu zubního lékaře, gynekologa, event. odborného lékaře při chronickém onemocnění
  • k přijetí je nutné doporučení ambulantního psychiatra nebo praktického lékaře
  • týden před plánovaným nástupem k léčbě je nutno termín nástupu telefonicky potvrdit!!!
  • před nástupem k léčbě je vhodná alespoň týdenní abstinence
  • toaletní potřeby (vč. toaletního papíru) bez obsahu alkoholu, sportovní oděv a obuv (ven i do tělocvičny), osobní oblečení, hodinky
  • na počátku léčby má většina pacientů šetřící dietu (vzhledem k vyšším hodnotám jaterních testů-vlivem alkoholu) nelze tedy konzumovat potraviny jako jsou uzeniny, čokolády, oplatky s náplní, chipsy atd.
  • zároveň nejsou v léčbě povoleny potravinové (např.proteinové) a vitamínové doplňky, energetické nápoje